Tecride karşı meş’aleli yürüyüş çağrısı

Tecride karşı meş’aleli yürüyüş çağrısı

Marmara Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi, tecride karşı cezaevlerinde ve dışarıda devam eden süresiz açlık grevleriyle dayanışmak için 14 Nisan pazar günü saat 20:00’de mahallelerde meş’aleli yürüyüş çağrısı yaptı

Marmara Zindanlarla Dayanışma İnisiyatifi, “İstanbul halklarına çağrımızdır!” bir açıklama yaparak tecride karşı süren ve binlerce insanın katılımıyla büyüyen süresiz açlık grevi direnişlerine karşı 14 Nisan Pazar günü saat 20:00’de mahallelerde meşaleli yürüyüş yapılması çağrısı yaptı.

Tecridin sadece cezaevinde ve özelde de Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan mutlak biçimle değil, dışarda demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren tüm toplumsal kesimler üzerinde giderek koyulaşan bir kuşatma olduğu belirtilen açıklamada, şunlar belirtildi:

Demokrasi güçlerinin, muhaliflerin, adaletten ve eşitlikten yana olanların tecritlerinin başlangıç noktası olan İmralı mutlak tecrit politikası da tüm hukuk ve ahlak dışılığı ile devam ediyor. Sayın Öcalan’ın sekiz yıl boyunca avukatlarıyla görüştürülmemesi bile tek başına bu tecridin boyutunu göstermeye yetiyor. İşte yıllar içerisinde bu olağan dışı hukuksuzluk, bugün bütün toplumsal kesimlere dayatılan olağan bir hukuk dışılık halini aldı.

 

Sayın Leyla Güven’in beş ayı aşkındır başlattığı ve bütün cezaevlerine yayılan süresiz dönüşümsüz açlık grevleri de özelde bu hukuk dışılığın son bulmasını hedefliyor. Geldiğimiz aşamada yedi bini aşkın insan, insanlar demokratik bir ülkede yaşasın diye kendi yaşamlarını ortaya koyuyorlar. Tarihte eşi benzeri görülmemiş bu eylem karşısında sessizliğe, umarsızlığa gömülen herkes, AKP-MHP ittifakının toplumu esir alma siyasetine daha fazla cesaret veriyor.

 

Oysaki cesaret, toplumsal ve ahlaki değerlerimizi çürütenlere değil; özgürlüğe, barışa ve demokrasiye sevdalı olanlara yakışır.

 

ÇAĞRIMIZDIR!

 

Ölüm karşısında yaşamı, kölelik karşısında özgürlüğü ve faşizm karşısında demokrasiyi savunan herkesi 14 NİSAN PAZAR GÜNÜ SAAT: 20.00’DE MAHALLELERİNDE KARANLIĞI AYDINLATAN MEŞALELERİYLE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞLERİNE ÇAĞIRIYORUZ!

 

Karanlıklar Aydınlığa Dönüşecek!

Faşizm Kaybedecek, Halklarımız Kazanacak!

MARMARA ZİNDANLARLA DAYANIŞMA İNSİYATİFİ


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar