TEFAŞ’tan atılan işçi haksız işten atmalara karşı direniyor

TEFAŞ’tan atılan işçi haksız işten atmalara karşı direniyor

Gebze TEFAŞ A.Ş’de çalışan engelli işçi Hasan Güneş, yazılı tebliğ yapılmadan herhangi bir neden yokken işten çıkarıldı, Güneş haksız işten atmalara karşı fabrika önünde direniş yapıyor

Gebze TEFAŞ A.Ş’de çalışırken yazılı tebliğ yapılmadan, herhangi bir sebep gösterilmeden işten atılmasına karşı 3 gündür işyeri önünde direnişte

Gebze’de kurulu bulunan Tosb-Taysad Organize Sanayi Bölgesi’ndeki TEFAŞ A.Ş’de çalışırken yazılı tebliğ yapılmadan, herhangi bir sebep gösterilmeden işten atılan Hasan Güneş’in fabrika önündeki direnişi 3. gününde.

Daha önce geçirdiği bir kazada omuz ve dirseğinde güç kaybı oluştuğu için yüzde 47 engelli olan Hasan Güneş, fabrika önünde ‘Keyfi işten atmalara karşı direniyorum!’ diyerek bu saldırıyla karşılaşabilecek tüm işçiler adına da direniyor.

Aynı zamanda engellilerin hakları için de sergilediği direniş, çevre fabrikalar ve iş arkadaşları tarafından da sahipleniyor. Güneş, polis tehdit ve baskılarına karşı direnişini ısrarla sürdürmekte kararlı.

Güneş yaptığı açıklamalarda, “İş yerindeki sorunlara yönelik konulara tepkiler gösterdiğim için işten çıkarılmış olabilirim. Fakat ben işten çıkartılırken, hiçbir gerekçe gösterilmedi. Engelli bir işçiyim ve engelli bir işçi olarak da hakkımı arıyorum” diyerek bütün işçi sınıfı dostlarını desteğe çağırdığını belirtiyor.

Sosyal medyada direnişine ve işten atılmasına dair paylaşımlar yapan Hasan Güneş, destek ve dayanışmalarla haksız işten atmalara karşı direnişi büyütmeye davet ediyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar