Tehdit ve tacizden serbest bırakıldı, başka bir kadını katletti

Tehdit ve tacizden serbest bırakıldı, başka bir kadını katletti

Gülay Mübarek’i birkaç yıl boyunca tehdit eden, 8 yıl 3 ay ceza aldığı halde serbest bırakılan, ama Erdoğan’a hakaret ettiği için tutuklanan Erdoğan Küpeli, tahliye olduktan sonra Adana’da kasiyer olarak çalışan ve arkadaşlık teklifini reddeden Tuğba Keleş’i vurarak öldürdü

Uygulanmasa bile kadınlara yasalar üzerinden nispi can güvenliği sağlayan İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmenin tartışıldığı bu günlerde kadın cinayetleri de tırmanarak devam ediyor. Bu cinayetlerden sonuncusu da Adana Kozan’da yaşandı. Bu cinayetin “özgünlüğü”, kadın katillerine, tacizcilerine, şiddet uygulayanlara verilen devlet “tavizinin” hangi sonuçları yaratacağının çarpıcı bir ifadesi olması…

Daha önce Hatay’da bir firmanın halkla ilişkiler bölümünde çalışan Gülay Mübarek’i sosyal medya üzerinden 4 yıl boyunca sistematik şekilde taciz ve tehdit eden, 2019 Kasım ayında 8 yıl 6 ay ceza alan ama tutuklanmayan, daha sonra Erdoğan’a hakaret nedeniyle tutuklanan sözleşmeli öğretmen Erdoğan Küpeli, Adana Kozan’da aylardır taciz ettiği Tuğba Keleş’i kasiyer olarak çalıştığı markette vurarak ağır yaraladı. Keleş, müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Keleş’i arkadaşlık teklifini reddettiği için vuran Küpeli, aynı tabancayı başına ateşleyerek intihar etti. Tedavi altına alınan Erdoğan Küpeli´nin de hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Erdoğan Küpeli, Gülay Mübarek’e yaşattıklarını haberleştiren gazeteci Melis Alphan’ı da tehdit etmişti.

Bu cinayet, kadınları meta, kendilerini de her istediği metaya sahip olacak varlıklar olarak gören, reddedilmeyi sindiremeyen kadın düşmanlarının cezasızlık politikasıyla daha bir saldırganlaştıklarının, yaptıklarından vazgeçmek bir yana başka kadınlara dönük saldırılara giriştiklerinin açık fotoğrafıdır.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar