Tekstil atölyesinde patlama: Bir işçi öldü, 10 işçi de yaralı

Tekstil atölyesinde patlama: Bir işçi öldü, 10 işçi de yaralı

Bahçelievler’de bir binanın bodrum katındaki tekstil atölyesi olarak kullanılan iş yerinde patlama meydana geldi: Bir işçi öldü, on işçi de yaralandı

Her türlü işçi sağlığı ve iş güvenliği önleminden uzak ve denetimsiz bir şekilde üretim yapılan sayısız tekstil atölyesinden biri olduğu anlaşılan İstanbul Bahçelievler’deki bir atölyede meydana gelen patlamada bir işçi yaşamını yitirirken, 10 işçi de yaralandı.

Bahçelievler’de bir binanın bodrum katındaki tekstil atölyesi olarak kullanılan iş yerinde patlama meydana geldi. Olayda ilk belirlemelere göre, içeride yaralı halde bulunan 3 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı. İlerleyen dakikalarda İstanbul Valiliği’nden gelen açıklamada 1 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilirken, yaralı sayısı da 10 olarak açıklandı.

Yapılan açıklamada, “Bahçelievler’deki patlamada yabancı uyruklu bir kişi hayatını kaybetti. 10 kişi ise yaralandı” denildi.

Yaralılar ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Patlama yaşanan binanın duvarlarında çatlaklar oluştu, yan binaların ise camları kırıldı. Binadan yoğun dumanlar yükselirken, ekiplerin olay yerindeki çalışma ve incelemeleri sürüyor.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar