Tekyol Plus direnişi 6. gününde, pek çok adreste

Tekyol Plus direnişi 6. gününde, pek çok adreste

Tekyol Plus direnişi 6. gününde hem şirket merkezi hem şirketin alt taşeron olduğu 1915 Çanakkale Köprüsü’nün üst yüklenici firmalarından Yapı Merkezi Holding hem de üst taşeron olarak iş yaptığı Cengiz Makine önündeydi

Çalıştıkları Platin Elektrik iflas ettiği gerekçesiyle fazla mesai ve tazminat hakları gasbedilen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin sendikayla birlikte ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları eylem bugün 6. gününde devam etti.

6 gündür Tekyol Plus ve yüklenici firma olarak iş yaptığı ya da alt taşeron olarak iş aldığı çeşitli adreslerin önünde de eylem yapan İnşaat-İş üyesi işçiler; bugüne, Tekyol Plus patronu Selçuk Çelebi’yi evinden şirketine gelirken Kavacık trafiğinde yakalayarak, işçi düşmanı olduğunu teşhir ederek başladılar. İnşaat-İş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Çelebi’nin ofisine ise koşarak girdiğini belirtip, “Kendisini en rahat sandığı yerde karşısında olacağız. Tüm haklarımızı alana kadar direnişimiz devam edecek.” diye belirtti.

Daha sonra Kavacık’ta şirketin merkez bürosunun da bulunduğu Onat Plaza önünde “Tüm haklarımızı alına kadar direneceğiz” pankartını asarak slogan ve teşhir konuşmalarıyla devam eden direniş; Tekyol Plus’un alt taşeron olarak iş yaptığı Çanakkale 1915 köprüsü şantiyesindeki yüklenici konsorsiyumun üyelerinden olan Yapı Merkezi Holding’in Üsküdar’daki binası önüne de taşıdı.

İnşaat-İş bir süre sonra da direnişi Tekyol Plus’un yüklenici firma olarak iş yaptığı Çayırova TOSB’daki Cengiz Makine’nın önüne taşıdı. Cengiz Makine yetkililerinin polis çağırmakla tehdit ettiği işçiler direnişi sürdürdüler. Cengiz Makine işçileri de 08:00-16:00 vardiyası çıkışında direnişle dayanışma gösterdiler.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar