Tekyol Plus önünde 4. gün…

Tekyol Plus önünde 4. gün…

Tazminat ve fazla mesai hakları gasbedilmek istenen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları direniş 4. gününde devam ediyor

Çalıştıkları Platin Elektrik iflas ettiği gerekçesiyle fazla mesai ve tazminat hakları gasbedilen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin sendikayla birlikte ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları eylem bugün 4. gününde devam etti.

Bugünkü eyleme, İnşaat-İş temsilcisi Anıl Deniz Gider’in kendisini Tekyol Plus’ın genel merkez bürosunun da bulunduğu Kavacık’taki Onat Plaza’nın giriş kapısına zincirlemesiyle başladı. Teşhir konuşmaları, yüksek sesle çalınan işçi marşları ve sloganlarla bir süre devam eden zincirleme eylemi, polisin Gider’i gözaltına almasıyla sonlandı.

Onat Plaza önünde akşam saat 18:00’e kadar devam ettirilen eylemde sloganlar, müzik, teşhir konuşmaları yapıldı. Polis tarafından tutulan plazanın girişinde oturma eylemi de gerçekleştirildi. Gider saat 16:00 sıralarında serbest bırakıldı.

İnşaat-İş, polisin sadece plazanın girişinde değil, Tekyol Plus’un bürosunun bulunduğu 4. Kattaki dairenin girişinde de beklediğini açıklayarak, “Tekyol Plus patronları sadece plazanın giriş kapısında değil, içerde ve 4. katta bulunan ofislerinin önüne de polis dikmiş durumdalar. İşçi hakkı yiyen, elinde işçi kanı olan Tekyol Plus, hakkımızı vermek yerine korkularına polisi bekçi dikiyor!” diye belirtti.

İnşaat-İş, eylemin yarın saat 10:00’da hem Onat Plaza hem de Tekyol’un iş yaptığı diğer şantiyelerin önünde devam edeceğini belirtti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar