Tekyol Plus önünde 5. gün…

Tekyol Plus önünde 5. gün…

Tekyol Plus önündeki eylem 5. gününde devam etti. Bugün firmanın alt taşeron olduğu 1915 Çanakkale Köprüsü’nün üst yüklenici firmalarından Yapı Merkezi Holding önünde de eylem yapıldı

Çalıştıkları Platin Elektrik iflas ettiği gerekçesiyle fazla mesai ve tazminat hakları gasbedilen 20 İnşaat-İş üyesi işçinin sendikayla birlikte ana firma konumundaki Tekyol Plus önünde başlattıkları eylem bugün 5. gününde devam etti.

Bugünkü eylem Tekyol Plus’un ofisinin bulunduğu Onat Plaza’nın önünde “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz!” pankartı, müzik, slogan ve teşhir konuşmalarıyla başladı.

Tekyol Plus’un patronu Selçuk Çelebi’yi ofise gelirken teşhir konuşmalarıyla karşılayan işçiler, eylemi firmanın alt taşeron olduğu 1915 Çanakkale Köprüsü şantiyesine ve alt ya da üst yüklenici olduğu tüm bitmiş ya da devam eden projelerin bulunduğu yerlere de taşıyacaklarını duyurdular.

Saat 15:00 sıralarında da bir grup işçi ve sendika temsilcisi, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yüklenici firmalarından Yapı Merkezi Holding’in Üsküdar’daki merkez binası önüne taşıdı.

Fazla mesai ücretleri ve tazminat hakları gasbedilen işçilerin İnşaat-İş’le birlikte yürüttükleri direniş pazartesi günü çeşitli biçimlerle devam edecek.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar