Tekyol Plus önünde İnşaat-İş yöneticilerine polis saldırdı

Tekyol Plus önünde İnşaat-İş yöneticilerine polis saldırdı

Tazminat ve fazla mesai hakları gaspedilen 20 İnşaat-İş üyesinin sendikayla birlikte Tekyol Plus’un ofisinin bulunduğu plaza önündeki direniş 7. gününde. Polis İnşaat-İş yöneticileri Yunus Özgür ve A. Deniz Gider’e saldırdı!

İnşaat-İş’in 20 üyesinin fazla mesai ve ihbar tazminatlarını gasbeden Tekyol Plus’un Kavacık’taki Onat Plaza önünde sürdürdüğü direnişin 7. gününde sendika yöneticilerinden Yunus Özgür ve Anıl Deniz Gider, çevik kuvvet polislerinin saldırısına uğrayarak, çeşitli yerlerinden darbedildi.

Kavacık’taki plazanın önünde pankart, teşhir konuşmaları, sesli müzik ve sloganlarla devam eden direniş, Tekyol Plus patronu Selçuk Çelebi’nin ofisine giderken ajitasyon konuşmalarıyla teşhir edilmesi üzerine gerçekleşen saldırıdan sonra devam ediyor.

İnşaat-İş dün sabah saatlerinde Tekyol Plus patronu Çelebi’nin Kavacık’taki trafiğe takılan aracının bulunduğu noktada ajitasyon konuşmalarıyla Çelebi’yi teşhir etmişti. Sendika tarafından bugün yapılan açıklamada ise Çelebi’nin bunun üzerine suç duyurusunda bulunduğu belirtilerek, “İşçi düşmanı Selçuk Çelebi bu daha hiçbir şey. Kendini en rahat, en huzurlu ve en güvende hissettiğin yerde karşına çıkacağız. Biz Kazanacağız” denilmişti.

Saldırıdan sonra kapısı günlerdir çevik kuvvet polisleri tarafından tutulan Onat Plaza’nın garaj kapısı da polis tarafından tutulmaya başladı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar