Tekyol Plus ve Adem Çelik direnişleri devam ediyor

Tekyol Plus ve Adem Çelik direnişleri devam ediyor

İnşaat-İş’in üyelerinin gasbedilen hakları için Tekyol Plus önündeki direnişi 8. günde, Adem Çelik firması önündeki direnişi de 3. gününde devam etti. Her iki direniş yarın da sürecek

İflas ettiği söylenen taşeron firma Platin Elektrik bünyesinde çalışan 23 üyesinin ödenmeyen ücretlerinden yasal olarak sorumlu olan ana firma konumundaki Tekyol Plus önündeki direniş bugün 8. günündeydi. Sabah saat 10:00’da “Tüm haklarımızı alıncaya kadar direneceğiz!” pankartının açılmasıyla başlayan Tekyol Plus direnişi, müzik yayını, ajitasyon konuşmaları ve sloganlarla devam etti.

Bugün direnişte polis, müziği bahane ederek sendika temsilcisine kabahatler kanunundan para cezası kesti. Akşama kadar slogan, müzik ve ajitasyon konuşmalarıyla devam eden direniş, akşam saatlerinde de her zaman saat 18:00’de bitirilmesine rağmen saat 17:00’de bitirilmesi dayatmasıyla gelindi. Sendika temsilcileri her zamanki saatlerinde bitireceklerini söylediler ve saat 18:00’e kadar direniş alanını terketmediler.

Polisin bu tutumunda Tekyol Plus patronu Selçuk Çelebi’nin önceki gün yaptığı suç duyurusunun etkili olduğu açık. Önceki gün İnşaat-İş, Çelebi’nin Kavacık’taki trafiğe takılan aracının bulunduğu noktada ajitasyon konuşmalarıyla Çelebi’yi teşhir etmişti. Çelebi bunun üzerine suç duyurusunda bulunmuş, İnşaat-İş de “İşçi düşmanı Selçuk Çelebi bu daha hiçbir şey. Kendini en rahat, en huzurlu ve en güvende hissettiğin yerde karşına çıkacağız. Biz Kazanacağız” diye açıklama yapmıştı. Dün akşama doğru da Çelebi ofisine girerken ajitasyon konuşmalarıyla teşhir edilmiş, polis sendika yöneticilerinden Yunus Özgür ve Anıl Deniz Gider’i darbetmişti.

Adem Çelik önündeki direniş de devam etti

Beylikdüzü’nde bulunan, Adem Çelik Şirketler Grubu’na ait Beykent Üniversitesi AVALON şantiyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi on beş işçinin gaspedilen ihbar tazminatları için başlattıkları direniş 3. gününde devam etti.

Dün patron sendika ve işçi temsilcileriyle yaptığı görüşmede tüm hakların ödeneceğini belirtmişti. Fakat sadece ihbar tazminatları yatırılıp fazla mesai ücretleri ödenmeyince direniş bugün de Adem Çelik firması önünde bugün de devam ettirildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar