TSK Arap köyünü bombaladı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

TSK Arap köyünü bombaladı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği belirtilen bombardımanda, hastaneye kaldırılan 50’yi aşkın yaralının arasında kadın, çocuk ve yaşlılar da olduğu bildirildi

TSK birlikleri, Girê Spî’de Arap yurttaşların yaşadığı bir köyü bombaladı. Çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği belirtilen saldırıda yaralanıp, hastaneye kaldırılan 50’yi aşkın kişinin arasında kadın, çocuk ve yaşlılar da var.

Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye bölgesine yönelik saldırıları 8’inci gününde devam ederken, yoğun bombardımana tabi tutulan bölgelerden birisi de Girê Spî ve Eyn İsa hattı. Bu hat üzerinde yer alan Ebu Sirrê cephesinde dün geceden itibaren başlayan saldırılara karşılık veren Demokratik Suriye Güçleri, saldırıları püskürttü.

Burada yaşanan çatışmalarda Suriye Milli Ordusu (SMO) mensuplarının çok sayıda kayıp verdiği öğrenildi. Yine SMO’ya ait zıhlı araçlara da el konuldu.

Saldırıların kırılması üzerine bölgeye yönelik yoğun bir bombardımana girişildi. TSK birlikleri tarafından yapıldığı belirtilen obüs atışlarında Arap yurttaşların yaşadığı Eyn İsa’ya bağlı Rafha Köyü de hedef oldu.

Bombaların düştüğü köyde yaşayan bir çok sivil hayatını kaybetti, çok sayıda sivil de yaralandı. Yaralılar kaldırıldıkları Eyn İsa Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Yaralıların hastaneye getirildiği anlar muhabirimiz Nazım Daştan tarafından görüntülendi. Kaydedilen görüntülerde hastaneye getirilen 50’yi aşkın yaralıların arasında henüz 5 yaşındaki çocukların, kadınların ve yaşlıların da olduğunu görülüyor.

Hedef alınan Arap köyünün bulunduğu bölgeye yönelik bombardımanın halen devam ettiği öğrenildi. Sağlık ekiplerinin ise, bombardıman altında köyde bulunan diğer yaralıları çıkarmaya çalıştığı öğrenildi.

Mezopotomya Ajansı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar