Tüm engellemelere rağmen Ethem’in vurulduğu yerde anma gerçekleştirildi

Tüm engellemelere rağmen Ethem’in vurulduğu yerde anma gerçekleştirildi

Gezi Direnişi’nin 7. yılında Ethem Sarısülük yoldaşın vurulduğu yerde ve saatte yapılacak anma polis terörüyle engellenmek istendi, ilk anda en az 12 kişi işkence edilerek gözaltına alındı. Tüm engelleme çabalarına rağmen anma gerçekleştirildi

Gezi Direnişi’nde Kızılay’a en önde girerken polis kurşunuyla katledilen Ethem yoldaşın vurulduğu yerde ve saatte yapılacak anma polis terörüyle engellenmek istendi, çok sayıda insan işkence edilerek gözaltına alındı. Tüm engelleme çabalarına rağmen Gezi Direnişi’nin 7. yılı için planlanan anma gerçekleştirildi.

AKA-DER, Alınteri, DAD Ankara Şube, Devrimci Parti, Devrimci 78’liler,  ESP, HDP, Halkevleri,  Kaldıraç, Karala, Partizan, Partizan, PSAKD, SGDF, SMF, SYKP tarafından Ethem’in vurulduğu yerde ve saatte düzenlenmek istenen anmayı polis terör estirerek engellemek istedi. İlk anda aralarında Ankara temsilcimiz Zarife Çamalan ve İnşaat-İş Ankara Temsilcisi Murat Can Çoban’ın da olduğu en az on iki kişi işkence edilerek gözaltına alındı.

Polis teröründen sonra Ethem yoldaşın ailesi, yoldaşları ve dostları onun vurulduğu yerde yaptıkları konuşmalar, taşıdıkları dövizler ve haykırdıkları sloganlarla anmayı gerçekleştirdi.

Ethem yoldaşın avukatlarından Kazım Bayraktar, HDP milletvekilleri Ali Kenanoğlu ve Tülay Hatimoğulları ve Ethem’in yoldaşları adına yapılan konuşmalardan sonra anma sona erdi.

Ethem’in avukatlarından Kazım Bayraktar konuşmasında, “Polis bu cesaretini iki şeyden alıyor. Bir siyasi iktidarlar, ikincisi yargı organları hakimler ve savcılar. Bunlardan aldığı cesaret ve cüretle yüreksiz bir şekilde insanlara saldırmaya devam ediyor. Elbet bunun bir karşılığı vardır. Bunun karşılığının ne olacağını şu anda Amerika halkı bize gösteriyor” ifadelerini kullandı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar