TÜPRAŞ’ta uyarı eylemleri sürüyor

TÜPRAŞ’ta uyarı eylemleri sürüyor

Petrol-İş’in örgütlü olduğu TÜPRAŞ’ta 2019-2020 dönemini kapsayacak toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamamasına tepki gösteren işçiler bugün de Batman, Kırıkkale, Kocaeli, Aliağa’da 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

Petrol-İş’in örgütlü olduğu TÜPRAŞ’ta 2019-2020 dönemini kapsayacak olan toplu iş sözleşme görüşmelerini tıkanması üzerine bugün bir kez daha uyarı eylemi yapıldı.

22 Ocak 2019 tarihinde başlayan ve 4 bin 300 işçiyi kapsayan görüşmelerde sözleşmenin 3 yıla çıkarılması, vardiya sisteminin değiştirilmesi, esnek çalışmanın temel çalışma biçimi haline getirilmek istenmesi ve düşük ücret dayatmalarına karşı işçiler eşzamanlı olarak Batman, Kırıkkale, Kocaeli, Aliağa’da 1 günlük iş bırakma eylemi yaptı.

TÜPRAŞ’ta son olarak 123 Nisan tarihinde yapılan görüşme oturumunda da işçilerin hiçbir talebi kabul edilmemişti.

TÜPRAŞ İzmir Rafinerisi önünde toplanan işçilere seslenen Petrol-İş Şube Başkanı Ahmet Oktay, “Elde ettikleri kârdan payımızı istemek suç mu? Ya bizim bu taleplerimize karşılık verecekler ya da bugüne kadar yapılmayanları hep beraber hayata geçiririz. Onların talepte bulunduğu maddeler, 23. madde normal çalışma, 24. madde fazla çalışma, 25. madde hafta tatili, 58. madde özel mazeret izinleri… Bu maddeleri müzakere etmeden masaya geleceklerse buyursunlar gelsinler. Yine aynı tavırla gelirlerse ne yapılacaksa yaparız. Bu yolda hep beraber yürümeye ant içtik” dedi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

1 Yorum

İlgili yazılar