Tuzluçayır’da tecrit karşıtı çalışma: Tecrit öldürür, tecridi öldür!

Tuzluçayır’da tecrit karşıtı çalışma: Tecrit öldürür, tecridi öldür!

Alınteri’nin de içinde olduğu Ankara Tuzluçayır’da oluşturulan Tecrit Karşıtı Platform, yürüttüğü çalışmalarla emekçileri direnişe ses olmaya çağırıyor

Leyla Güven’in Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı açlık grevi direnişi 126’ncı, Güven’in ardından 66 cezaevinde 331 tutuklunun başlatmış olduğu açlık grevi ise 88. gününde. Hewler ve Avrupa’nın çeşitli yerlerinde de devam eden direniş, en son cezaevlerinden kitlesel katılımla yaklaşık 7 bin tutsağın direnişine dönüştü.

Tecrit karşıtı direniş zindanlarda bu ölçekte bir kitleselleşmeyle büyürken, dışarda da çeşitli etkinliklerle işçi ve emekçilerin gündemine taşınıyor.

Direniş kritik aşamaya doğru giderken çeşitli illerde platformlar oluşturularak, direnişin büyütülmesi çağrıları yapılıyor.

Ankara Tuzluçayır’da oluşan Tecrit Karşıtı Platform yürüttüğü çalışmalarla direnişe ses olmaya davet etmeyi sürdürüyor.

Alınteri, HDP, HDK, BDSP ve AKA-DER’in oluşturduğu Platform, bugün saat 17:00’de Tuzluçayır General Zeki Doğan Mahallesi’ndeki pazarda, Mamak halkını tecride karşı ses olmaya, devam eden direnişin sesini dışarıya taşımaya çağıran kuşlamalar yaparak, sesli ajitasyon çalışması gerçekleştirdi. Platform, kapalı pazar alanında sesli ajitasyonlarla halkı ses olmaya çağırırken, pazar alanı dışında da ajitasyon ve kuşlamalarla çalışmalarına devam etti.

Mamaklı emekçiler “Yaşamın tecritte!”, “Düşüncelerin tecritte!”, “Tecrit öldürür, dayanışma yaşatır!”, “İçerde, dışarda hücreleri parçala!”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur!”, “Tecrit öldürür, tecridi öldür!”, “Tecrit işkencedir! sloganlarının olduğu kuşları ve tecridin sadece içerde değil yaşamın her alanında sürdüğünü ifade eden konuşmaları ilgiyle karşıladılar.

Bugünkü çalışma tecrit karşıtı sloganlar ve alkışlarla sonlandırıldı.

Platform daha önce de Tuzluçayır’da “Dünden bugüne tecrit” konulu bir panel düzenlemişti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar