Ücreti ödenmeyen işçi patronun kepçesini ‘kaçırdı’

Ücreti ödenmeyen işçi patronun kepçesini ‘kaçırdı’

Denizli’de bir inşaat firmasında çalışan işçi ücreti ödenmeyince ve oyalamacı tutum devam edince patronun kepçesini kaçırdı, Kendisini engellemeye çalışan polisi de beraberinde götüren işçi gözaltına alındı

Kölelik koşullarında çalışıp ücretlerini alamayan işçilerin örgütsüz olmanın güçsüzlüğünü geliştirdikleri bireysel eylem biçimleriyle aşma çabalarına bir yenisi eklendi. Bir sömürü cehennemi olup, sendikalaşma oranında sıfıra yakın noktalarda bulunan inşaat işkolunda ücret ve diğer haklarını alamayan işçilerin kule vince çıkarak yaptıkları eylemlere bu sefer patronun iş makinesine el koyma çabası eklendi.

İşçi sınıfının tek geçim aracı olan ücretinden mahrum bırakılması durumunda yapabileceklerini de gösteren bu eylemde işçi alamadığı ücretini istedi, patronun oyalamacı tutumunu görünce de dışarıya çıkıp kapının önündeki kepçeyi kaçırdı. Kendisini engellemeye çalışan polisi de beraberinde götüren işçi gözaltına alındı.

Denizli’de bir inşaat şirketinde çalışan işçi ücretini almak için çalıştığı iş yerine gitti, patronların ilerleyen günlerde ödeme yapacaklarını söylemesi üzerine iş yeri bahçesindeki kepçenin üzerine çıkarak hızla uzaklaştı.

Bu sırada bir polis, kepçenin üzerine çıkarak işçiyi engellemeye çalıştı; fakat işçi, kepçenin üzerine çıkarak kendisini engellemeye çalışan polis memurunu da beraberinde götürdü.

Ücreti ödenmeyen işçiyi gözaltına aldılar

İşçi, beraberinde götürdüğü polis ve kepçeyle birlikte yaklaşık 4 kilometre ilerledikten sonra Merkezefendi ilçesindeki 2. Küçük Sanayi Sitesi içerisinde durduruldu. Ardından gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Ücreti ödenmeyen işçi, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar