Ücretini isteyen Suriyeli işçi feci feci şekilde dövüldü!

Ücretini isteyen Suriyeli işçi feci feci şekilde dövüldü!

Sultangazi’de ödenmeyen 1 aylık ücretini isteyen işçi, diğer işçilerin gözü önünde patronları tarafından feci şekilde dövüldü.

Patronların işçi sınıfına dönük hoyratlıkları en çarpıcı biçimleriyle göçmen işçilere karşı dile gelir. Göçmen işçiler; dilini-kültürün-hakkını aramayı bilmedikleri ülkelerde hele bir de oturumları, tutunacak bir dalları yoksa gerçek bir köle muamelesi görürler. Düşük ücretlerle, posaları çıkıncaya kadar çalıştırılan göçmen işçiler, en doğal hakları olan ücretlerini istemeye kalkıştıklarında bile en hafifinden hakaretle karşılaşır, “vay sen misin hakkını isteyen” muamelesi görürler.

Diğer işçilerin gözü önünde feci şekilde dövdüler!

Bugün Sultangazi’deki bir tekstil atölyesinde çalışırken ödenmeyen 1 aylık ücretini istemeye giden Suriyeli işçinin fiziki saldırıya uğramasında olduğu gibi.

Çanakkale Şehitleri Caddesi’nde bir iş merkezinde bulunan tekstil atölyesine gelen işçi daha önce çalıştığı tekstil atölyesi sahibi iki kişiden alamadığı 1 aylık ücretini istedi.

İşyerinde düşük ücrete birçok kayıtdışı göçmen işçi çalıştıran patronlar, ücretini isteme cüreti (!) gösteren Suriyeli işçiyi feci şekilde dövdüler; hem de diğer işçilerin gözü önünde! Patronların bu sınıf düşmanı, kibirli tutumlarına işçinin arkadaşları hiçbir tutum almadılar. Belli ki patronlar da işçiler arasındaki bu çelişkiyi tepe tepe kullanmanın hoyratlığıyla hareket etmişti.

Kendisini atölyenin dışına zor atan işçi polisi arayarak yaşadıklarını anlattı. Olay sonrası iki patron da gözaltına alındı.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar