‘Üsküdar Belediyesi arkadaşımızın hesabını vereceksin!’

‘Üsküdar Belediyesi arkadaşımızın hesabını vereceksin!’

Recep Kılınçarslan’ın işsizlik-yoksulluk-çaresizlikle intihar etmesi, onu işten atan Üsküdar Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi…

AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerekçe bile göstermeden işten çıkardığı işçilerden Recep Kılınçarslan’ın işsizlik ve geçim sıkıntısı nedeniyle sürüklendiği bunalımla intihar etmesi, belediye binası önünde yapılan kitlesel basın açıklamasıyla protesto edildi.

Üsküdar Belediyesi arkadaşımızın hesabını vereceksin! /Haksız yere işten çıkarılan Üsküdar Belediyesi İşçileri” pankartının açıldığı basın açıklamasına, öğrenciler ve çeşitli kitle örgütleri, siyasi partiler, kurumlar da katılarak, destek verdi.

Yapılan konuşmalarda Üsküdar Belediyesi’nin 150’ye yakın işçiyi hiçbir gerekçe göstermeden attığı, kamuoyuna da bunu “Sadece 14 işçinin çıkışı verildi, diğer arkadaşlarımız gönüllü olarak tazminatlarını alıp, ayrıldılar” şeklinde yansıttığı vurgulanan açıklamada, bu haksızlığın ve spekülasyonun sonunun olmadığı vurgulandı.

İşçilerin krizin ağır yükü altında örgütsüz olmanın da yarattığı çaresizlikle intihara sürüklendiklerinin ifade edildiği açıklamada, çözümün örgütlü mücadelede olduğu vurgusu yapıldı. Destek vermek üzere katılan kurumların da kısa konuşmalar yaptığı açıklamada işçi sınıfının birleşik-örgütlü mücadelesinin önemine işaret edildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar