Valfsan direnişi, devam ediyor

Valfsan direnişi, devam ediyor

Patron-sendika temsilcisi işbirliğiyle işlerine son verilen BMİS üyesi 10 Valfsan işçisinin bayram tatili nedeniyle ara verdiği direniş, 3. gününde devam ediyor

İstanbul Tuzla’daki Endüstri ve Ticaret Serbest Bölgesi’nde bulunan Valfsan firmasından “işçi fazlalığı var” iddiasıyla işten çıkarılan DİSK Birleşik Metal İşçileri Sendikası (BMİS) üyesi 10 işçi, bayram tatili nedeniyle ara verdikleri direnişlerine bugün kaldıkları yerden devam ediyorlar. İşçiler işgünlerinde her gün işe gider gibi sabah erkenden fabrika önüne gelip, mesai bitimine kadar direniş alanında durarak; taleplerini haykırıyor, arkadaşlarına ve sanayi bölgesindeki diğer işçilere seslerini duyurma ısrarlarını sürdürüyorlar.

Beyaz eşya yan sanayi ürünleri üretilen fabrikadaki işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınmaması başta olmak üzere pek çok soruna itiraz eden, işyerindeki sendika temsilciliğinin gerekli duyarlılığı göstermemesini eleştiren işçiler, sözkonusu kıyımın da bu itirazları nedeniyle temsilci-patron işbirliğiyle gerçekleştiğini belirtiyorlar.

İşe geri alınmaları, oluşabilecek işçi kıyımının önüne geçilmesi ve işyerindeki sendika temsilcisinin derhal görevden alınarak, adil bir seçimin yapılması taleplerini dile getiren işçiler, tüm işçi ve emekçileri, sınıf mücadelesi derdi olan tüm siyasal-toplumsal kesimlerini direnişi desteklemeye davet ediyorlar.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar