Valilik ‘yasak yok’ dedi, polis ‘gerçek karar’ı uyguladı!

Valilik ‘yasak yok’ dedi, polis ‘gerçek karar’ı uyguladı!

KHK direnişçisi Mahmut Konuk Ankara Valiliğinin avukatına verdiği “yasak kararı yok” yanıtının olduğu belgeyle 777. gün eylemine gitti, belgeyi gösterdi ve “yazılı olmayan” kararlarla gözaltına alındı

OHAL KHK’sıyla görevinden ihraç edilen sağlık emekçisi Mahmut Konuk’un “işimi istiyorum” talebiyle gerçekleştirdiği eyleminin 777. günü, Ankara Valiliği’nin ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü ile basın açıklaması yapılmaması hususunda bir kararının olmadığı’ gerçeğinin açığa çıkması ve buna rağmen polisin kendi kararını uygulamasına sahne oldu!

KHK direnişçisi Mahmut Konuk’un avukatı Kemal Koranel, direnişin 777. gününden önce bir dilekçeyle Ankara Valiliği’ne başvurdu. Dilekçesinde “Valiliğinizin toplantı ve gösteri yürüyüşü ile basın açıklaması yapılması hususunu yasaklayan bir kararı olup olmadığının bildirilmesi ve böyle bir karar var ise bir örneğinin tarafımıza gönderilmesi hususunda gereğini dileriz” diye belirten Koranel’e Valilik, böyle bir yasak kararının olmadığı yanıtı verdi.

Direnişinin 777. gününe valiliğin bu yazısıyla gelen Mahmut Konuk, direnişe başlar başlamaz polis tarafından gözaltına alındı.

KHK’yla ihraç edilen Cemal Yıldırım’la birlikte “Haksız hukuksuz ihraçlara hayır!” pankartını açarak eylemine başlayan Konuk, polise elindeki belgeyi göstererek, Valiliğin bu konuda herhangi bir yasağının olmadığını belirtti. “İşte belgesi burada” diyerek Valiliğin yazısını gösteren Konuk ve Yıldırım, “yazılı olmayan kararlar” gereği hızla gözaltına alındı.

“Yazılı olmayan” o kararların hangi mecralarda alındığı ve altında aslında kimin imzasının olduğuysa herkesin malumu!


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar