Viyana’da faşist saldırı protesto edildi

Viyana’da faşist saldırı protesto edildi

Avusturya’nın Viyana kentinde Kadın Dayanışması’nın düzenlediği eyleme ve derneklere yönelik faşist saldırılar protesto edildi

YAŞANACAK DÜNYA

Avusturya’nın Viyana kentinde, geçtiğimiz Çarşamba günü Türk faşistlerinin yaptığı saldırılar bugün protesto edildi.

Viyana Türkiyeli İşçiler Derneği VTİD’nin de olduğu binanın önünde düzenlenen mitinge Türkiyeli, Kürdistanlı, Avusturyalı yüzlerce aktivist katıldı.

Devrimci, enternasyonalist şarkıların, marşların söylendiği mitingde, AKP-MHP destekli faşistlerin saldırıları teşhir edildi, “Sokaklar bizimdir!” mesajı verildi.

Her Çarşamba sokağa çıkan Avrupa Kadın Dayanışması’nın bu haftaki eylemine saldıran faşistler, daha sonra derneklere yönelmişti.

VTİD’nin de bulunduğu işgal binasına saldıran 300 civarında faşist, daha sonra yan binada bulunan DİDF’e de saldırarak binaların camlarını, kapılarını kırmış, “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı atan ve tekbirlerle derneğin sokağında toplanan AKP ve MHP’li faşistlere Avusturya polisi de uzun bir süre bir müdahalede bulunmamıştı.

Yarın, faşist saldırıyı bir kez daha protesto etmek ve “No Pasaran!” demek için Viyana’da yürüyüş gerçekleştirileceği bilgisi verildi.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar