Yapı Holding direnişi kazanımla sonuçlandı!

Yapı Holding direnişi kazanımla sonuçlandı!

Yapı Holding tarafından 3 üyesinin gasp edilen hakları için direnişe geçen İnşaat-İş, direnişin 3’üncü gününde tüm hakların kazanıldığını duyurdu

Yüklenici firma Yapı Holding’e bağlı Erenköy Wescon şantiyesinde taşeron firma Arma Mekanik bünyesinde çalışan İnşaat-İş üyesi 3 işçinin gasbedilen ücret, kıdem, ihbar, AGİ ve diğer haklarını almak için başlattığı direniş kazanımla sonuçlandı.

Yapı Holding patronuyla 6 Mayıs tarihinde yapılan görüşmede patronun, işçilerin tüm alacaklarını 2 gün içerisinde ödeneceği sözünü vermesi üzerine İnşaat-İş direnişi sonlandırdığını duyurmuştu.

Fakat sendika yöneticileri ile işçilere verilen sözün tutulmaması üzerine yeniden direnişe geçilmişti. Şirket yönetimiyle yapılan görüşme boyunca sürekli gerilimi yükselten, ödeme yapmamak için bin dereden su getirme yoluna giden patron temsilcileri sonrasında da sendika yöneticilerine hakaret edip fiili saldırıda  bulunmuştu.

İnşaat-İş, Yapı Holding’in önünde haklarını almak için başlattığı direnişin 3’üncü gününde patron ve yöneticilerin geri adım atarak üyelerinin tüm haklarının ödendiğini duyurarak direnişin kazanımla sonuçlandığını açıkladı.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar