Yarım asırlık BETA Ayakkabı da konkordato ilan etti

Yarım asırlık BETA Ayakkabı da konkordato ilan etti

“Kriz yok bunlar manipülasyon” dense de kriz işçi eylemleri, işsiz işçilerin çığlıkları ve ardı ardına konkordato ilan eden firmaların varlığıyla “ben varım” diyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her ne kadar “Kriz yok hepsi manipülasyon” dese de gerek işçi direnişleri gerek bedenlerini tutuşturan ya da Taksim’in ortasındaki vince çıkarak “işsizim, açım” diyen işsiz işçilerin patlayan öfkesi gerekse de ardı ardına iflas eden-konkordato ilan eden firmalar, krizin varlığını adeta haykırıyor.

Gilan, Keskinoğlu, ünlü ayakkabı markası Hotiç ve Türkiye’nin bilinen şirketlerinden Yeşil Kundura’nın konkordato haberlerinden sonra bu sefer de Beta ayakkabı konkordato talep etti, mahkeme talebi kabul etti.

Türkiye genelinde 50 mağazası bulunan Beta Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Taner İkiışık, Ankara Ticaret Mahkemesi’ne yaptıkları başvuru sonrası yazılı açıklama yaptı.

Döviz kurları, AVM’lerdeki kiraların döviz üzerinden olması, bir süre önce fabrikada yaşanan yangın ve çıkardığı ek külfetlerin ticari faaliyetlerini sürdürmesini zorlaştırdığını belirten İkiışık, “Bu doğrultuda AVD Hukuk – Av. Fatih Dönmez ile birlikte gerçekleştirdiğimiz konkordato talebimiz gereğince, ilgili mahkemenin tedbir kararı aldığını açıklamak isteriz.” diye belirtti.

Konkordato mali açıdan zor durumda olan bir kurumla yapılan iflas anlaşmasıdır. Şimdiye kadar 13 firma  konkordato ilan  etti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar