Yarın DHL Express işçileriyle dayanışma ve küresel eylem günü

Yarın DHL Express işçileriyle dayanışma ve küresel eylem günü

ITF ve ETF’nin çağrısıyla yarın uluslararası kargo şirketi DHL Express’te çoğunluğu sağlayan TÜMTİS’te örgütlü olmaları nedeniyle işten atılan işçiler için küresel çapta eylemler yapılacak

Uluslararası sendikalar, DHL Express’in sendika karşıtı tutumuna karşı harekete geçti. Dünyada 19 milyon taşımacılık işçisini temsil eden ITF (Uluslararası Taşıma İşçileri Federasyonu) ile onun Avrupa kolu olan ETF (Avrupa Taşıma İşçileri Federasyonu) Türkiye’de sendikalaşma mücadelesi veren DHL Express işçileriyle dayanışmak ve sendika hakkına saygı duyması konusunda şirkete çağrıda bulunmak amacıyla 8 Haziran’da, eş zamanlı küresel eylem kararı aldı.

Uluslararası kargo şirketi DHL Express’te TÜMTİS çoğunluk tespitinde bulunmuştu, ancak işveren itiraz ederek bu süreçte 9 işçiyi işten çıkarmıştı. İşten çıkarılan DHL Express işçileri ise işyeri önünde oturma eylemine başlamıştı.

DHL Express İşçileriyle Dayanışma ve Küresel Eylem Günü kapsamında şirketin İstanbul Bağcılar’da bulunan merkez ofisi önünde bugün saat 11.00’de basın açıklaması yapılacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et
[lvca_spacer desktop_spacing=”50″ tablet_width=”960″ tablet_spacing=”30″ mobile_width=”480″ mobile_spacing=”10″]

İlgili yazılar