‘Yaşama ses ver!’

‘Yaşama ses ver!’

İHD Ankara Şube’de toplanan tutsak aileleri ve yakınları “Yaşama ses ver” nöbetinde buluştu

Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması talebiyle açlık grevi yapan tutsak ailelerinin “Çocuklarımızın ölmesine seyirci kalmayacağız!” diyerek başlattıkları girişim ve eylemler devam ediyor.

Tecridin son bulması talebiyle Leyla Güven öncülüğünde başlatılan açlık grevine yüzlerce hapishaneden binlerce siyasi tutsak ses vererek tecridin kaldırılması için süreli-süresiz, dönüşümlü-dönüşümsüz açlık grevine katılmıştı.

İHD Ankara Şube’de toplanan tutsak aileleri de hapishanelerdeki direnişe ses vermek ve çocuklarının ve yakınlarının ölmemesi için bir günlük “Yaşama ses ver” nöbetinde buluştu.

İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, HDP, TUHAD-FED, açlık grevinde olan tutsak yakınları, Alınteri, Emekli-Sen ile İHD Ankara Şube yönetici ve üyeleri katıldı.

Tecridin kaldırılması talebinin tamamen insanı ve hukuki bir talep olduğuna dikkat çeken aileler, özel bir şey istemediklerini ve kendi kanunlarda yer alan yasaların uygulanmasını talep etti. Abdullah Öcalan’ın Kürt halkı için önemli olduğu ve hükümetin barış görüşmelerini bitirdiği andan itibaren tecrit politikasını da hayata geçirdiği vurgulanırken, uygulanan tecridin de tecridin kaldırılması talebi de bir bakıma siyasi olduğu belirtildi.

Aileler son olarak hapisteki tutsaklar için geçerli olan hukuki uygulamalar nelerse Abdullah Öcalan içinde aynı hukuki uygulamaların uygulanması gerekir dedi.

Ailelerin nöbeti ise devam etmekte.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar