Yeni bir yağma ve talan alanı: Salda Gölü

Yeni bir yağma ve talan alanı: Salda Gölü

16 yıllık iktidarları boyunca yağma ve talana açmadıkları doğal alanlar bırakmayan AKP, Bakan Kurum’un ağzından yeni rant alanlarının açılacağını da duyurdu

Çevre Bakanı Murat Kurum, Burdur’daki doğa harikası Salda Gölü için ‘Millet bahçesi yapacağız. Otopark, bungalov evler, kafeteryalar, yürüyüş yolları olacak…’ açıklamasında bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin Maldivler’i olarak bilinen Salda Gölü’nü çevreyi ve şehirleri korumak adına özel çevre koruma bölgesi ilan edeceklerini belirterek, “Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda Millet Bahçesi yapacağız” dedi. 16 yıllık iktidarları boyunca yağma ve talana açmadıkları doğal alanlar bırakmayan AKP, Bakan Kurum’un ağzından yeni rant alanlarının açılacağını da duyurmuş oldu.

Salda Gölü’nde incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gazetecilere yaptığı açıklamada “Çevreyi korumak adına, şehirlerimizi korumak adına burayı özel çevre koruma bölgesi ilan edeceğiz. Bu ilan çerçevesinde, bulunduğumuz yaklaşık 300 bin metrekarelik alanda Salda Millet Bahçesi yapacağız. Bu da bir ilk olacak. Millet Bahçesi Projesi çerçevesinde buraya gelen turistlerimiz, yapacağımız otoparkta araçlarını park edecek. Geliş gidiş yollarını daha iyi şartlar altında yapmak suretiyle bu bölgeye gelen vatandaşımızın bungalov evlerde, kafeteryalarda dinlenmesi, yürüyüş yollarında, gezinti alanlarında gezmesini sağlayacak birçok düzenlemeyi de bu proje kapsamında yapmış olacağız” dedi.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar