Yfa Momentum önünde basın açıklaması yapılacak

Yfa Momentum önünde basın açıklaması yapılacak

DEV TEKSTİL, üyelerini işten atan, küfür ve fiziki şiddetle kullanan Yfa Momentum yönetimini protesto etmek için yarın fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirecek

Devrimci Tekstil İşçileri Sendikası (DEV TEKSTİL) Avcılar’da bulunan Yfa Momentum patronu ve yöneticilerinin işçi ve sendika düşmanı tutumunu protesto etmek için 18 Şubat Salı günü fabrika önünde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısı yaptı.

Yfa Momentum yönetiminin daha önce de üyelerini işten attığını, son olarak iki üyesinin daha çıkışının verildiğini belirten sendika; bunu kabul etmediklerini belirtmek için fabrika önüne giden üye ve yöneticilerinin Momentum müdürlerinin küfürlerine ve fiziki müdahalelerine maruz kaldıklarını, orada bulunan sivil polislerin de fabrika yöneticilerine dokunmazken kendilerini gözaltına aldıklarını belirtti.

13 Şubat’ta yaşanan bu pratiğin 14 Şubat’ta da tekrarlandığını belirten DEV TEKSTİL, Yfa Momentum yönetimini protesto etmek için 18 Şubat Salı günü fabrika önünde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu.

Basın açıklaması bilgileri:
Tarih: 18 Şubat salı
Saat: 13.00
Buluşma: Fabrika önü
Fabrika adresi: Firuzköy Mahallesi, Bağlariçi Cd. No:30, 34325 Avcılar/İstanbul (Cihangir-Üniversite Mahallesi metrobüs durağın da inince Pelican alışveriş merkezinin arka tarafında
İletişim: 0542 650 65 25


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar