Yine bir tacizciye ‘iyi hal’ indirimi

Yine bir tacizciye ‘iyi hal’ indirimi

13 yaşındaki baldızını taciz eden erkeğe mahkeme ‘iyi hal’ indirimi uyguladı

Bursa’da 13 yaşındaki baldızına cinsel istismarda bulunan Mutlu A.’ya iyi hal indirimi uygulandı. “Küçük yaştaki çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak”, “cinsel istismar ve taciz” suçlamasıyla yargılanan tacizciye verilen 33 yıl 1 ay 15 günlük hapis cezası, 28 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına düşürüldü.

Bursa’da bir bankada memur olarak çalışan Mutlu A., 13 yaşındaki baldızı B.K.’yi defalarca istismar etti. B.K.’yi ele geçirdiği çıplak fotoğrafı ile tehdit ederek tacizi sürdürdü.

B.K.’nin yaşadıklarını okuldaki rehber öğretmenine anlatması sonucu aile şikâyette bulundu. Bilgisayarında B.K.’nin fotoğrafları bulunan Mutlu A. gözaltına alındı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “yaşı küçük çocuğa cinsel istismar” ve “küçük yaştaki çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Mutlu A.’nın davası karara bağlandı.

Mahkeme heyeti, deliller sonucunda sanık Mutlu A.’yı ‘küçük yaştaki çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak’, ‘cinsel istismar ve taciz’ suçundan, mağdurun eşinin kız kardeşi olması nedeniyle de artırım uygulayarak 33 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Ancak daha sonra sanığın duruşmadaki “iyi hali” gerekçesiyle indirim yaptı ve 28  yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Verilen kararın ardından açıklama yapan 13 yaşındaki B.K.’nin annesi A.K. ailelere seslendi: “Kızları benim kızım gibi taciz edilen annelere de seslenmek istiyorum. Asla çocuklarınıza kızmayın. Onlar biz kızarız diye yaşadıklarını gizliyor. Benim kızım bizden çekindiği için bir yıl çekti bu işkenceyi ama bize söyleseydi, bir sene önce bitecekti yaşadıkları. Kızlarımızı kaybetmeyelim, kızlarımızı kazanalım. Onlara sahip çıkalım.”


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar