YSK’nın seçim gaspına karşı halk sokaklardaydı

YSK’nın seçim gaspına karşı halk sokaklardaydı

YSK’nın İstanbul seçimlerini pervasızca iptal etmesine karşı halk gece boyunca İstanbul’un birçok mahallesinde ses çıkarma eylemleri yaptıktan sonra sokağa indi.

YSK’nın İstanbul seçimlerini pervasızca iptal etmesine karşı halk gece boyunca İstanbul’un birçok mahallesinde ses çıkarma eylemleri yaptıktan sonra sokağa indi. İstanbul’un birçok bölgesinde gecenin geç saatlerine kadar “Hırsız Tayyip!”, “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganlarıyla bu ısrarını sürdürdü.

Rejim değişikliğini darbeci yöntemlerle tamama erdirmeye çalışan ve aynı zamanda onun karakterini daha açık bir şekilde ortaya koyarak adeta meydan okuyan mevcut iktidar bloku-ittifakı, sandığın kendisini onaylatmak dışında bir hükmünün kalmadığını bir kez daha gösterdi.

O bunu gösterirken halk da bu gerçeğe uygun olarak CHP’nin geri vites yapmasını beklemeden sokağa çıktı. Gece boyunca devam eden eylemler rejim tarafından nabız ölçmek istercesine ve tepkinin nerelere evrilebileceği kestirilmediği için engellenmedi.

İstanbul Kadıköy, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Maltepe, Nurtepe, Gazi ve birçok bölgesinde halk “Faşizme karşı omuz omuza!” sloganlarıyla sokakta.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar