‘YSK’yi tarafsız ve adaletli olmaya davet ediyoruz’

‘YSK’yi tarafsız ve adaletli olmaya davet ediyoruz’

YSK’nin tartışmalara neden olan kararlarına ilişkin “YSK’yi Tarafsız ve Adaletli Olmaya Davet Ediyoruz” başlıklı imza kampanyası başlatıldı

YSK’nin tartışmalara neden olan kararlarına karşı internet üzerinden “YSK’yiTarafsız ve Adaletli Olmaya Davet Ediyoruz” başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

31 Mart yerel seçimleri sonrası Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP’nin yaptığı başvuruları kabul edip muhalefet partilerinin taleplerini ise reddetmişti. YSK’nin tartışmalara neden olan kararlarına ilişkin “YSK’yi Tarafsız ve Adaletli Olmaya Davet Ediyoruz” başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

3 büyükşehir, 5 il, 50 ilçe, 12 belde toplam 70 belediye kazanan HDP’ye 51 yerde şu ana kadar mazbata verilmedi. Mazbatası verilmeyen yerler arasında seçimin 248 bin fark ile kazanıldığı Diyarbakır ve 65 bin farkla kazanılan Mardin Büyükşehir Belediyeleri de bulunuyor.

İnternet üzerinden başlatılan kampanyaya ilişkin yapılan açıklamada “YSK, herkese aynı mesafede, adaletli, kararları çelişmeyen ve uygulamada çifte standardı olmayan bir kurum olmalıdır. Tüm üyelerin, tarihe geçecek bu kararlarda adalet duygusuyla hareket edeceklerini umut etmek istiyoruz. Lütfen, seçilmiş kişileri ve seçenlerine saygılı olalım; bir an önce işleri başında olmalarını sağlayalım. Adalet mülkün temelidir. Adalet bir ülke geleceğinin en güvenilir dayanağıdır, unutmayalım” denildi.

Açıklamada YSK’nin seçim sonuçlarına saygılı olması istendi.

change.org” sitesinde başlatılan imza kampanyası şimdiye kadar 82 bin 24 kişi imzaladı.

 


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar