Zeytinburnu’nda iş cinayeti gizleniyor

Zeytinburnu’nda iş cinayeti gizleniyor

“Büyükyalı İstanbul” projesinde 19 yaşında bir işçi feci şekilde hayatını kaybetti, iş cinayeti gizlenmeye çalışılıyor

Zeytinburnu’da 4 firmasının ortaklığında inşaatı süren “Büyükyalı İstanbul” konut projesinde çalışan 19 yaşında bir işçinin dün feci şekilde iş cinayetine kurban gittiği, ancak olayın şirket yetkilileri tarafından gizlendiği ileri sürüldü.

Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat firmaları ortaklığında Zeytinburnu Kazlıçeşme sahilindeki 111 dönümlük arazi üzerinde inşaatı süren “Büyükyalı İstanbul” konut projesinde ulaşılan bilgilere göre dün bir iş cinayeti yaşandı. İddialara göre, henüz 19 yaşında olan ismi öğrenilemeyen bir işçi, “Pocket” isimli iş makinesinin altında kalarak feci şekilde can verdi.

Şantiyede çalışan işçilerden aktardığı bilgilere göre, yaşanan ölüm sonrası şirket yetkilileri olayı gizlemek için harekete geçti.

Diğer işçiler olay yerinden uzak tutulurken, hayatını kaybettiği belirtilen işçinin cenazesi kısa sürede olay yerinden kaldırıldı. Yaşamını yitirdiği belirtilen işçi için olay yeri incelemesi yapılıp, yapılmadığı da bilinmiyor.

Olaya tanıklık eden kimi işçilerin ise, şirket yetkilileri tarafından basına konuşmamaları yönünde tehdit edildikleri ileri sürüldü.

Ancak olaya dair Mezopotamya Ajansı’na ulaştırılan kimi fotoğraflarda, ismi öğrenilemeyen işçinin yaşamını yitirdiği yerde halen kan izlerinin bulunduğu açık biçimde görülüyor.

Şantiyede yaşanan her kaza ve yaralanmalara dair dışarıya bilgi sızmaması için yetkililerce yoğun çaba sarf edildiği ve işçilerin bu konuda sık sık uyarıldığı öğrenildi. Öyle ki daha önce birkaç kez iskeleden düşme vakaları yaşandığı, ancak bu işçilere sonrasında ne olduğu konusunda hiçbir açıklama yapılmadığını paylaşan işçiler, şantiyedeki çalışma koşullarını “Adeta dört duvar arası gibi kimse kimseden haber almıyor” diyerek tanımladı.

Mezopotamya Ajansı


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar