ZF Lemförder fabrikasına grev kararı asıldı

 ZF Lemförder fabrikasına grev kararı asıldı

Çiğli’de bulunan  ZF Lemförder fabrikasında toplu iş görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine alınan grev kararı fabrika ilan panosuna asıldı.

Daha önce mücadeleci ve muhalif işçilere yönelik işten çıkarma operasyonu ile gündeme gelen ZF Lemförder fabrikasında yürütülen toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alındı.

Görüşme sürecinde 8 Mart günü patronla toplantı yapılmış, ardından da işçiler fabrika önünde alkış ve sloganlarla eylem yapmıştı. Daha sonra yapılan toplantı da işçiler grev kararı alarak patronun dayatmasını kabul etmeyeceklerini belirtmişti.

Alınan grev kararı işçiler tarafından fabrika ilan panosuna asılarak duyuruldu.

İzmir Çiğli’de Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan, Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ve 450 işçinin çalıştığı fabrikada işçiler saat ücretlerine 6 TL zam istiyor. Ayrıca yüzde 15’lik vergi diliminin artması halinde bu artışı da işverenin karşılamasını talep ediyor. Taleplerinin yerine gelmemesi üzerine grev kararını fabrikadaki ilan panosuna asan işçiler, 3 Mayıs’a kadar anlaşma sağlanamazsa greve çıkacak.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar