Ziraat Bankası’ndan spor kulüplerine kıyak

  • In _
  • 06/01/2019
Ziraat Bankası’ndan spor kulüplerine kıyak

Borcunu ödeyeyemeyen çiftçiyi hacize veren Ziraat Bankası, spor kulüplerinin borcunu sıfırlayarak yapılandıracak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye bankalar Birliği’nin (TBB) futbol kulüplerinin borçlarını üstlenmek üzere geliştirdiği ortak projede adımlar atılıyor: Ziraat Bankası spor kulüplerinin borçlarını ödeyecek.

İstanbul’daki Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nde bir araya gelen TFF B TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TBB Başkanı Hüseyin Aydın ve Süper Lig kulüplerinin başkanları ile mali sorumluları, Erdoğan ve Albayrak’ın da desteklediklerini belirtikleri projeyi görüştü. Buna göre ekonomik kriz içinde oldukları belirtilen spor kulüplerinin borçları yapılandırılacak.

Daha önce müteahhitleri kurtarmak için onlara kredi dağıtan, Demirören’e Doğan Medyayı hediye etmek dahil birçok hırsızlık için kullanılan Ziraat Bankası, bu seferde spor kulüpleri için kasanın ağzını açıyor.

Borç içinde yüzen çiftçilerin hiçbir borcunu yapılandırmayan hatta onlardan bunu son kuruşuna  varana kadar tahsil eden, ödeyemeyenlerin tüm mallarına haciz yoluyla el koyan  Ziraat Bankası, spor kulüplerinin tüm borçlarını ödeyeceğini ve bunları yapılandıracağını belirtti.


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar