‘Zülküf bu çağın Mazlum Doğan’ıdır’

‘Zülküf bu çağın Mazlum Doğan’ıdır’

Leyla Güven’e Zülküf Gezen’in ailesinden ziyaret: Zülküf bu çağın Mazlum Doğan’ıdır

Tecride karşı yaşamını sonlandıran Zülküf Gezen’in anne ve babası 132 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’i ziyaret etti. Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette Leyla, “Mazlum Doğan’ın direnişini ve yaşamını seçtin. Mazlum Doğan’ın fedai direnişi, 40 yıl sonra Zülküf Gezen yoldaşın şahsında gerçekleşti. Zülküf yoldaş bu çağın Mazlum Doğan’ıdır” dedi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a uygulanan tecridin kaldırılması için 132 gündür açlık grevinde olan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i,  tecridi protesto etmek için tutuklu bulunduğu Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde yaşamına son veren Zülküf Gezen’in anne ve babası ziyaret etti. Duygusal anların yaşandığı ziyarette, direnişin başarıya ulaşması gerektiği noktasında da dik duruş sergilendi. Aile Leyla’yı zafer işaretiyle selamlarken gözyaşlarına hakim olamayan Leyla, “Baş göz üstüne geldiniz. Bu böyle olmamalıydı. Ben onlar yaşasın diye bu direnişe başladım” dedi.  Kızının yardımıyla kalkabilen Leyla Güven, Havva Gezen’e sarılarak uzun süre ağladı.

‘Zülküf bu çağın Mazlum Doğan’ıdır’

Zülküf Gezen’in ailesine başsağlığı dileyen Leyla, “Ben zindandan geliyorum. Zindan duyguları çok farklıdır. Zindanda bulunan yoldaşların moralli olması için güçlü bir şekilde direniyorum. Zülküf’ün bu ağır yükü üstleneceğini bilemedim. Kurban olurum sana Zülküf. Mekânın cennet olsun Zülküf. Mazlum Doğan’ın direnişini ve yaşamını seçtin. Mazlum Doğan’ın fedai direnişi, 40 yıl sonra Zülküf Gezen yoldaşın şahsında gerçekleşti. Zülküf yoldaş bu çağın Mazlum Doğan’ıdır” diye konuştu.

Anne Havva Gezen’in elini tutan Leyla, “Senin yüreğin yandı, başka annelerin yüreği yanmasın” dedi.

Zülküf’ün annesi ise, “Hepiniz benim için aynısınız. Hiçbir ananın yüreği artık yanmamalı. Zülküf şehadetinden önce bizi aradı ancak bizden hatır istediğini anlamadık. Çok keyifliydi ve bu keyfinin nedeni meğer buymuş biz anlamadık” diye konuştu. (Jinnews)


Yorum yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacak. İşaretli alanları doldurmanız zorunludur *

Yanıtı iptal et

İlgili yazılar